Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu


Hogwarts~Hayallerinin Okulu
 
AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Cevaplanmamış mesajlar
 

Hogsmeade

 
KonularMesajlar
Son mesajlar
Yeni mesaj yok

Balyumruk:

Ambrosius Flume tarafından işletilen şekerci dükkanıdır. Dükkanın mahzeninde Hogwarts‘a giden gizli bir geçit bulunmaktadır. Bu dükkanda şekerlemelerin yanı sıra; çok değişik çeşitte şekerlemeler ve çikolatalarda bulunmaktadır.
00
Yeni mesaj yok

Üç Süpürge:

Sahibi Madam Rosmerta’dır. Bu dükkanda ünlü Kaymakbıirasının yanı sıra çok değişik alkollü veya alkolsüz içecekler satılmaktadır.
00
Yeni mesaj yok

Zonko‘nun Şaka Dükkanı:

Özellikle en başta Fred ve George Weasley olmak üzere tüm Hogwarts öğrencilerinin en sevdiği dükkandır. Tezekbombası, Hıçkırık Yapıcı Şeker, Kurbağa Yumurtası Sabunu ve Burun Kaşındıran Tozlar satılmaktadır. Daha önce 1996 ve 1997 yıllarında, karanlık zamanlarda bu dükkan kısa bir süreliğine kapatılıp daha sonra tekrar açılmıştır. Weasley ikizlerinin en büyük emelleri bu dükkanı satın alıp ismini “Weasley Şaka Dükkanı” olarak değiştirmektir.
00
Yeni mesaj yok

Bağıran Baraka:

Daha önceki yıllarda içinden gelen çığlıklardan dolayı Britanya’da ki en hayaletli bina olarak ün salmıştır. Pencereleri tahta ile kaplı olup, bahçesi bakımsızdır. Bu binaya girmek neredeyse imkansızdır, Weasley ikizleri bile bu binaya nasıl girildiğini çözememiştir. Hogwarts hayaletleri bu binanın çok korkutucu olduğunu söyleyip uzak durmuşlardır.
00
Yeni mesaj yok

Dervish ve Banges:

Bu dükkanda büyülü malzemeler satılır ve tamir edilir.
00
Yeni mesaj yok

Büyücü Giyim Dükkanı:

Bu dükkanın diğer şubeleri Paris ve Londra’da bulunmaktadır. Bu dükkandan her türlü giyimi satın alabilirsiniz, hatta büyücülere özel garip çorapları bile bulabilirsiniz.
00
Yeni mesaj yok

Hogsmeade Tren İstasyonu:

Peron üççeyrek‘den gelen Hogwarts Ekspresi’nin vardığı son duraktır. Büyük gölün çok yakınındadır. Yakınında Hogwarts’a giden dolambaçlı bir yol vardır.
00
Yeni mesaj yok

Madam Puddifoot‘un Dükkanı:

Çoğunlukla Hogwarts öğrencilerinin takıldığı küçük bir kafedir. Yuvarlak masaları vardır. Sevgililerin mekanıdır.
00
Yeni mesaj yok

Crivenshaft‘in Tüy Kalem Dükkanı:

Tüy kalem satan bu dükkandan Hermione Granger , Ekim 1995 ‘de bir adet tüy kalem almıştı. Onun en sevdiği dükkanlardan biridir.
00
Yeni mesaj yok

Postahane:

En azından size hizmet edebilecek 300 baykuş vardır. Talebinize göre sınıflandırılmışlardır..
00
Yeni mesaj yok

Domuz Kafası:

Tabelasında sallanıp duran bir yaban domuzu kafası vardır. Daha çok karanlık büyücülerin takıldığı bir mekandır. Garip bir barmeni vardır. Üç Süpürge’den oldukça farklıdır. Daha önce Hagrid burada bir ejderha yumurtası kazanmıştır. Fakat daha önemlisi büyük kehanetin gerçekleştiği mekandır.
00
Günün aktif konuları
Bugünün en iyi 20 yollayıcısı
En iyi 20 yollayıcı
Forumun çerezleri silmek

Yeni mesaj varYeni mesaj varYeni mesaj yokYeni mesaj yok  Forum kilitlenmiştirForum kilitlenmiştir