Hogwarts Cadılık Ve Büyücülük Okulu


Hogwarts~Hayallerinin Okulu
 
AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Cevaplanmamış mesajlar
 

Londra

 
KonularMesajlar
Son mesajlar
Yeni mesaj yok

Sihir Bakanlığı

Uluslararası Büyücüler Konfederasyonu'nun aldığı Büyük Büyücülük Sırrı adlı kararı korumakla yükümlü olan Sihir Bakanlığı'nın binasıdır.
Yeni mesaj yok1.Kat Sihir Bakanı ve Ona Bağlı Destek Kadrosu, Yeni mesaj yok2. Kat:Büyü Yasaları Uygulama Dairesi, Yeni mesaj yok3.Kat:Sihirli Afetler Dairesi, Yeni mesaj yok4.Kat:Sihirli Yaratıkların Düzenlenmesi ve Denetimi Dairesi, Yeni mesaj yok5.Kat:Uluslararası Sihirsel İşbirliği Bölümü, Yeni mesaj yok6.Kat:Büyülü Taşımacılık Dairesi, Yeni mesaj yok7.Kat:Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi, Yeni mesaj yok8.Kat:Arityum, Yeni mesaj yok9.Kat:Esrar Dairesi, Yeni mesaj yok10.Kat:Mahkeme Blokları
00
Yeni mesaj yok

St. Mungo Sihirsel Hastalıklar Tedavi Merkezi

St.Mungo hastanesi Londra’da bulunmaktadır. Şifacılar yeşil kireç karışımı üniformalar giyerler. St. Mungo’nun simgesi bir değnek ve bir kemiğin kesişmiş halidir.
Yeni mesaj yokZemin Kat - Eşya Kazaları, Yeni mesaj yok1. Kat - Yaratıkların Yol Açtığı Yaralanmalar, Yeni mesaj yok2. Kat - Sihirli Böcekler, Yeni mesaj yok3. Kat - İksir ve Bitki Zehirlenmeleri, Yeni mesaj yok4. Kat - Büyü Hasarı, Yeni mesaj yok5. Kat - Ziyaretçi Çayhanesi ve Hasta Mağazası
00
Yeni mesaj yok

Diagon Yolu

Girişte kaldırım taşlarıyla döşenmiş, içinde dışarı masalarını saçmış dükkanları, renkli, heyecan verici ve bir o kadar da değişik Diagon Yolu’nun girişi Londra’da Çatlak Kazan meyhanesinin arkasındaydı ve girmek için özel ayarlanmış tuğlalarla birazcık oynamak gerekiyordu.
Yeni mesaj yokBüyük Büyücü Aktarı:, Yeni mesaj yokKazan Magazası:, Yeni mesaj yokGelecek Postası:, Yeni mesaj yokBinbir Çeşit Baykuş Dükkanı:, Yeni mesaj yokFlorean Fortescue’nin Dondurmacısı:, Yeni mesaj yokGambol & Japes:, Yeni mesaj yokGrinngotts Büyücü Bankası:, Yeni mesaj yokEğlence Dükkanı:, Yeni mesaj yokMadam Malkin’in Her Duruma ve Her Renge Cüppeleri:, Yeni mesaj yokSihirli Hayvanevi:, Yeni mesaj yokObscurus Kitapcısı:, Yeni mesaj yokOllivanders:, Yeni mesaj yokKaliteli Quidditch Malzemeleri:, Yeni mesaj yokİkinci El Cüppe Dükkanı:, Yeni mesaj yokKırtasiye Dükkanı:, Yeni mesaj yokSeyyar Satıcılar:, Yeni mesaj yokWhizzHard Kitapları:
00

Hogsmeade

 
Yeni mesaj yok

Balyumruk:

Ambrosius Flume tarafından işletilen şekerci dükkanıdır. Dükkanın mahzeninde Hogwarts‘a giden gizli bir geçit bulunmaktadır. Bu dükkanda şekerlemelerin yanı sıra; çok değişik çeşitte şekerlemeler ve çikolatalarda bulunmaktadır.
00
Yeni mesaj yok

Üç Süpürge:

Sahibi Madam Rosmerta’dır. Bu dükkanda ünlü Kaymakbıirasının yanı sıra çok değişik alkollü veya alkolsüz içecekler satılmaktadır.
00
Yeni mesaj yok

Zonko‘nun Şaka Dükkanı:

Özellikle en başta Fred ve George Weasley olmak üzere tüm Hogwarts öğrencilerinin en sevdiği dükkandır. Tezekbombası, Hıçkırık Yapıcı Şeker, Kurbağa Yumurtası Sabunu ve Burun Kaşındıran Tozlar satılmaktadır. Daha önce 1996 ve 1997 yıllarında, karanlık zamanlarda bu dükkan kısa bir süreliğine kapatılıp daha sonra tekrar açılmıştır. Weasley ikizlerinin en büyük emelleri bu dükkanı satın alıp ismini “Weasley Şaka Dükkanı” olarak değiştirmektir.
00
Yeni mesaj yok

Bağıran Baraka:

Daha önceki yıllarda içinden gelen çığlıklardan dolayı Britanya’da ki en hayaletli bina olarak ün salmıştır. Pencereleri tahta ile kaplı olup, bahçesi bakımsızdır. Bu binaya girmek neredeyse imkansızdır, Weasley ikizleri bile bu binaya nasıl girildiğini çözememiştir. Hogwarts hayaletleri bu binanın çok korkutucu olduğunu söyleyip uzak durmuşlardır.
00
Yeni mesaj yok

Dervish ve Banges:

Bu dükkanda büyülü malzemeler satılır ve tamir edilir.
00
Yeni mesaj yok

Büyücü Giyim Dükkanı:

Bu dükkanın diğer şubeleri Paris ve Londra’da bulunmaktadır. Bu dükkandan her türlü giyimi satın alabilirsiniz, hatta büyücülere özel garip çorapları bile bulabilirsiniz.
00
Yeni mesaj yok

Hogsmeade Tren İstasyonu:

Peron üççeyrek‘den gelen Hogwarts Ekspresi’nin vardığı son duraktır. Büyük gölün çok yakınındadır. Yakınında Hogwarts’a giden dolambaçlı bir yol vardır.
00
Yeni mesaj yok

Madam Puddifoot‘un Dükkanı:

Çoğunlukla Hogwarts öğrencilerinin takıldığı küçük bir kafedir. Yuvarlak masaları vardır. Sevgililerin mekanıdır.
00
Yeni mesaj yok

Crivenshaft‘in Tüy Kalem Dükkanı:

Tüy kalem satan bu dükkandan Hermione Granger , Ekim 1995 ‘de bir adet tüy kalem almıştı. Onun en sevdiği dükkanlardan biridir.
00
Yeni mesaj yok

Postahane:

En azından size hizmet edebilecek 300 baykuş vardır. Talebinize göre sınıflandırılmışlardır..
00
Yeni mesaj yok

Domuz Kafası:

Tabelasında sallanıp duran bir yaban domuzu kafası vardır. Daha çok karanlık büyücülerin takıldığı bir mekandır. Garip bir barmeni vardır. Üç Süpürge’den oldukça farklıdır. Daha önce Hagrid burada bir ejderha yumurtası kazanmıştır. Fakat daha önemlisi büyük kehanetin gerçekleştiği mekandır.
00
Yeni mesaj yok

Knockturn Yolu

Knockturn Yolu Karanlık Eşyaların satıldığı tekinsiz bir yerdir. Yol, Gringotts’un yanındaki Diagon Yolu'na açılır. Burada; kurukafalar, zehirli kara örümcekler ve bunun gibi eşyalar satılır.Karanlık büyücülerden başkasının uğrak yeri değildir.
Yeni mesaj yokGaladriél Circulus, Yeni mesaj yokLe Dahlia Noir, Yeni mesaj yokKaranlık Sofra, Yeni mesaj yokExuo Vexillum Bestia, Yeni mesaj yokCaliginosus Pagina Kitapçısı, Yeni mesaj yokBorgin & Burkes, Yeni mesaj yokÖlüm Yiyenler Karargahı, Yeni mesaj yokVendéglője Restorant, Yeni mesaj yokPeligroso Tatuaje, Yeni mesaj yokOmnia Mutanter Kitapçısı
00
Günün aktif konuları
Bugünün en iyi 20 yollayıcısı
En iyi 20 yollayıcı
Forumun çerezleri silmek

Yeni mesaj varYeni mesaj varYeni mesaj yokYeni mesaj yok  Forum kilitlenmiştirForum kilitlenmiştir